קטלוג הספרים > פרוזה מקורית

כשהשמים נפלו

בעלה של יעל משחק אִתה משחק מסוכן. זה מתחיל בתרגיל קטן להעלאת התשוקה הזוגית לאחר שנות נישואים ארוכות, ונגמר בזעם שמתפרץ אחרי שנים של חשדות.

בעידן האינטרנט, הצ'טים, העולם הווירטואלי והפיתויים הצצים מכל עבר, האם יצלחו יעל ובעלה את המשוכה הגבוהה שייתקלו בה?

האם המשחק המסוכן יסתיים במשבר אמון ענקי או בחלק ב' של נישואים קרובים יותר, מספקים יותר ומלאי תשוקה?

 

"כשהשמים נפלו" הוא רומן עכשווי, ישראלי, שבו המחבר מעז לתת לקורא להציץ לעולם החשקים והמיניות שלו לאורך חייו ומכניס אותו לסוד המשחק המסוכן שלו עם אשתו, ללא ידיעתה. בלב הולם יעבור הקורא מסע לצדו של הגיבור, יחוש את התרגשותו, את סערותיו, את התחבטויותיו וחשדותיו ויחכה בסקרנות ובמציצנות משתוקקת לעתיד יחסיהם שמחכה ממש מעבר לפינה, לקראת העמוד האחרון של הספר.

 

שחר טריטופ, מתגורר בתל אביב, נשוי ואב, עוסק בעריכת דין.

זהו ספרו הראשון.

פסיפס

ארבעה חברים: יואש הפטריוט, הטנקיסט הפצוע; עמירם הרופא, איש הקריירה; אביגיל, נציגת עולם התיאטרון המקומי; ואמוץ ההרפתקן בעל החלומות, שהולך תמיד על הקצה – אלה הן הדמויות שמרכיבות את פני הפסיפס המרתק המתרקם לעיני הקורא בקפיצות כרונולוגיות בין עבר להווה במסע אל לב הישראליות.

 

חיי הגיבורים שזורים אלה באלה לבלי הפרד, כשאצל כל אחד מהם מסתתר שלד קטן בארון, כישלון משלו שעליה הוא מנסה לכפר. כל חמש שנים, כפי שנדברו, הם נפגשים, אישה אחת ושלושה גברים, ומעדכנים זה את זה בכל שעבר ועובר עליהם. כל אותה העת הוריהם מזדקנים, הבניין שבו גרו כולם בדרום תל-אביב ובו נרקמו זיכרונות ילדותם – נהרס, תוואי הנוף משתנה וכמוהו גם פני החברה.

פסיפס הוא ספר על כמיהה, על נוסטלגיה ועל מהות הישראליות, שידבר אל לבו של כל אחד מאתנו.

גדעון כהן עבד במשך כמה עשורים בתעשיות הביטחוניות, נשוי ואב לילדים, מתגורר בחיפה. ספריו הקודמים: סחרורים (2001) ודורות בסערה  (2006). פסיפס הוא ספרו השלישי.

בסנדלים על גשר הירקון

סיפור מופלא על התבגרות וחניכה בשנות השישים בצפון תל-אביב. בתקופה שבה השכלה גבוהה לא נחשבת מועילה לעתיד. הוריו של הגיבור שולחים אותו לבית-ספר מקצועי למרות נטיותיו הטבעיות וחייו מתפצלים לשניים: בצופים הוא מסתיר את לימודיו בבית-הספר המקצועי ובבית הספר הוא מסתיר את השתיכותו לצופים.

הספר כתוב בחן, בהומור רב ובשפה מפולפלת ןמשעשעת, מלווה בתיאורים מרתקים של התקופה.

 

משהו ממני נשאר

נועה, אישה צעירה העובדת בחנות ספרים, מחליטה להרות ולגדל את ילדה לבדה. במהלך ההיריון היא מתוודעת לפליטה סודנית קטנה, שאמה נהרגה במהלך מהומות בארצה ושאביה עסוק בחיפוש אחר פרנסה; ובמקביל היא מקיימת קשר אמיץ עם וְלָד, יליד רוסיה ומעריץ של שופנהאואר.

החיבור בין שלוש הדמויות, שקולותיהן מהדהדים היסטוריה של פליטים ממקומות שונים בעולם באמצעות קטעי זיכרונות משפחתיים הנפרשים על פני שלושה דורות, מלווה בקולה המטאפורי של העוברית המתפתחת בבטנה של נועה.

לך בדרכו של חתול הביצות

בנו של מספר-סיפורים אגדי יוצא לחפש את אביו, שנעלם באורח מסתורי. במשך שנים נמנע הבן מקשר עם האב בשל נטייתו של זה לחיות בתוך סיפוריו ולבלבל בינם לבין המציאות, אך כעת הבן, אלון, יוצא, בלווית בנו, למסע של חייו.

הספר שזור בסיפורים פנטסטיים הקשורים כולם לגורלות שלושת הגברים המכבבים בו. נחשים, חולד מדבר, מנורה שנעלמה מבית המקדש והוחזרה אחרי אלפי שנים, מסעות של יהודים מארצות רחוקות, דובים ואנשי קרקס, כולם מהווים דמויות ציוריות ומאלפות בספר זה, שהתעלומות בו מצליחות להיפתר באופן מפתיע, רק בסופו.

את הספר "לך בדרכו של חתול הביצות" לא ניתן יותר להזמין דרך הוצאת רימונים אלא רק ישירות דרך הסופר.

קזוארינות מתות זקופות

קזוארינות מתות זקופות הוא השלישי בטרילוגיה שכתב רמי בר-אדון ושלא בדומה לקודמיו, עוסק בטראומת מלחמת יום הכיפורים שנחרטה בנפשם של בני הדור שהתגייס בדיוק כשפרצה המלחמה הנוראה ההיא. הספר נעדר פאתוס הרואי ודווקא בשל כך נושם את ארץ ישראל הישנה, הערכית, הציונית, שאינה מטילה ספקות בדרך. הספר אינו מתחמק מרגעים עצובים, רגעי שכול ומוות, והם המזכים אותו בתואר טרגי-קומי ואף גרוטסקי. הכתיבה מצטיינת ביכולת לנתץ את המחיצה בין שני הקצוות הללו ולמהול אותם זה בזה. רמי בר-אדון מצליח היטב בתמהיל לא פשוט זה.

יותם

 

את האירוע בגורן לא שכח גדעון אבי עד יומו האחרון.

זעקה החרידה את הגורן בשעה שהתמוטט העבד הכנעני וצנח על הקרקע הזהובה מתבן ומבר. משנפל מלוא קומתו, החלו זרועותיו ורגליו לנוע מעצמן בפראות, גופו זועזע וטולטל ביד נעלמה ובפניו מבע פלצות. ראשו הרעיד והוטח בקרקע, מחלפות שערו השחור לכדו אל תוכן פיסות קש צהובות, עיניו סבו בחוריהן והצטמצמו ונותר מהן לובן מזרה אימה. ריר קצפי החל לבעבע מפיו לשפתיו הקפוצות וניגר על לחיו. אנשי עפרה חדלו מעבודתם והתגודדו סביבו בסקרנות, קולות נשים מבוהלות עלו והדהדו מן הגורן שבעמק הקטן אל שיפולי הגבעות. כשהגיע לשם גדעון, עדיין רטט העבד ופרכס. אבי פילס דרכו ונדחק קדימה דרך חגורת האנשים שהתקהלה סביבו, ומשנגלה לעיניו, זיהה מייד את העבד הענק, מות,  אותו הכיר משחר ילדותו. 

YWlPtBbUBpwAi

IDiKM1 http://www.y7YwKx7Pm6OnyJvolbcwrWdoEnRF29pb.com

למראית אַיִן

מאירה וייס

שלט "מחנה נופש" הוביל אותנו לביתנים קטנים בשולי הקיבוץ. קארול רצה לתחקר היום את השבויים, אמר שהוא חייב לדעת מה קרה שם, במדבר, ולמה דווקא הבן שלו נעדר. הרי הם היו כולם בשבי, חודש ימים, אז איך זה שדווקא יוז'י לא חזר עם שאר השבויים? מה זאת אומרת שהשבויים חוזרים לארץ ומודיעים שהמצרים הרגו אותו? איך חוזרים ככה בלי יוז'י?

 

***

 

בחדרון נזירי, עם שני שולחנות פורמייקה ומאוורר, ישבו שלושה חיילים וחיכו.

ייטי התקרבה לאחד השולחנות והניחה עליו את שקיות הניילון שהביאה מהבית והוציאה עוגיות קנויות ושלושה בקבוקי טמפו.

"אתם השבויים?" שאל קארול.

"כן," ענו שניים מהם, כשהם מסבים את פניהם ממנו, "אנחנו מחכים לכם מהבוקר."

החייל השלישי בהה באוויר.

---------------

ארבעים שנה חלפו מאז המלחמה הנוראה ההיא. התזמון של הוצאת הנובלה לאור לקראת יום השנה הארבעים, משקף את תפסיתה של הסופרת שמלחמת יום כיפור 1973, לא הסתיימה. היא מחלחלתו מבצבצת בנו ובחיי ההווה שלנו.

 

מאירה וייס היא פרופסור אמריטוס לאנתרופולוגיה של הרפואה, המדע והגוף. היא פרסמה ספרים ומאמרים רבים, ביניהם אהבה התלויה בדבר בהוצאת ספריית הפועלים ו he chosen body. The politics of the body in Isreali Society, בהוצאת אוניברסיטת סטנפורד.

אם ברצונכם לרכוש את הספר המודפס באתר. אנא הוסיפו בעת רכישתכם, 10 ש"ח כדמי משלוח, למחיר המצוין כאן למטה, לאחר הנחת האתר.

תודה.


קפה שחור שותים לאט

קובץ סיפורים קצרים המתאר את ילדותה ותהליך התבגרותה של סמדי לוי, ילדה-נערה בעלת עולם רוחני סוער, המתבגרת בשנות החמישים של מדינת ישראל. תהליך היטמעותה בחברה הישראלית וההתמודדות עם שפה חדשה, תרבות זרה וערכי משפחה שונים, נצבעים בצבעוניותם האנושית של דיירי המעברה.

צומת אודסה

דניאל שכנאי

רואה חשבון תל-אביבי שמשרדו מקיים קשרים עסקיים באוקראינה נענה לבקשת בתו של חברו המת לסייע לה באימוץ ילדה אוקראינית. שנה לאחר האימוץ מסתבר כי לילדה אחות תאומה שאומצה על ידי רופאה לונדונית. לאחר ששתי הילדות מפתחות קושי מוטורי דומה עולה הצורך לאתר את ההורים הביולוגיים והוא נרתם למשימה.

החיפוש מסתבך והולך כאשר מתגלה כי האב הוא פושע נמלט המבוקש בשל רצח. המספר  מוצא עצמו נסחף לתוך המרדף ובמקביל  נרקמות מערכות יחסים עמוקות ואינטימיות בינו ובין האנשים שהוא פוגש בדרך. מאורח מזדמן הוא הופך לבן-בית ומתוודע מקרוב לתרבות, לאורח החיים ולהלכי הרוח ברחבי ברית-המועצות לשעבר, בימי העלייה הגדולה לארץ, בשנות התשעים.

 

hXsfnTQuxpiEvI

AUsAXm http://www.y7YwKx7Pm6OnyJvolbcwrWdoEnRF29pb.com

BPcbQjySCpUOXwxiO

fXjkVH http://www.FyLitCl7Pf7kjQdDUOLQOuaxTXbj5iNG.com

פתאום, ביום בהיר אחד

דרור אלוני מגולל את קורותיו מרגע גילוי מחלת סרטן מפושטת בגופו כשהיה בן עשר, ועד היום כשהוא עודנו מתמודד עם אותה מחלה עיקשת. בדרכו הייחודית הוא עושה שימוש במחלה כמנוף לצמיחה אישית ורוחנית, מישיר מבט אל הפחדים העמוקים ביותר של קיומנו האנושי, אל הכאב וחוסר הוודאות, ובפתיחות מלאה מזמין אותנו להצטרף. לצד אירועים והתובנות מכיל הספר מידע רב על דרכי התמודדות, טיפולים קונבנציונאליים ואלטרנטיביים, אורח חיים בריא, מדיטציה, צ' גונג, והאיזון העדין בין כל אלו.

זהו סיפור אמיתי על תקווה, אומץ ושלווה, התבוננות כנה בחיים ואהבה בלתי מתפשרת אליהם. סיפור נוגע ללב על המאמץ לשרוד ורצון עמוק להבין לשם מה. סיפור שפונה אל כולנו, בריאים או חולים, מטפלים או מטופלים.

את הספר "פתאום ביום בהיר אחד" לא ניתן יותר להזמין דרך הוצאת רימונים אלא רק ישירות דרך גיורא ואלי אלוני.

הרוח השומרת על העצים הגדולים - Wawona

רומן המתרחש סביב שולחן בית קפה תל-אביבי בלילה אחד. סיפורו של צעיר בשנות השלושים לחייו ומסעותיו בעולם. סיפוריו שזורים בפנינים ספרותיות ובמוזיקת-עולם. הספר מעורר שאלות רבות על מהות הגעגוע, על הקשר של האדם למולדתו ועל חירותו הנפשית והפיזית.

אנורקסית שלי

מסמך אוטוביוגרפי נדיר המתעד באומץ רב את שלבי הגילוי, ההתמודדות וההחלמה ממחלת האנורקסיה שלקתה בה בתה הצעירה של המחברת. חשיפת הסיפור האישי נועדה לתמוך במשפחות המתמודדות עם נגע האנורקסיה ולהראות כי יש תקווה ומוצא ממנו.

dACxPMNiOJ

VoO36n http://www.y7YwKx7Pm6OnyJvolbcwrWdoEnRF29pb.com

לא יכולה לשתוק

הלנה מגר טלמור

מישהי אחרת פעמה במקומי, פעלה במקומי. מישהי עם קור רוח, עם איסוף פנימי. מישהי שידעה בדיוק מה לעשות ואיך לעשות זאת. מישהי שידעה עד כמה מהר צריך לעשות את הדברים ועדיין לפעול ללא תזזיתיות, בפיכחון.

 

איך מגיעה סי, אשת האקדמיה המבריקה מסיינט פול לאותו ליל אופל כאוטי לאחר שחייה נראו כאגדה שהתגשמה?

ריק, החבר הצעיר ביותר במועצת העיר, אותו היא פוגשת בנסיבות מפתיעות נושא עמו הבטחה. אלא שהשפיות המתעתעת מובילה אותה לדרמת המתח שלפנינו. אובדן האני מחכה לסי ולקוראים כדי לבחון את הצמתים בהם אנו בוחרים בהחלטותינו. המסע הארוך הלוחץ על נקודות העיוורון וסודק אותן, יוצר רצף אירועים נוקב שאינו יכול לאסון המתקרב.

דצמבר 2014 - ספר מוגן בחוק הספרים

yvbyHhsdKjkVC

hWvD2T http://www.y7YwKx7Pm6OnyJvolbcwrWdoEnRF29pb.com

רחוב שיח' חאמזה 17, קהיר

מסע חושני של ריחות, צבעים, קולות, רגשות ומשפחה יהודית קטנה ואמיצה בראשית המאה העשרים.חיי המשפחה מתנהלים בתחושת בטחון יחסי עד שפעמי מלחמת העולם השנייה המתקרבים אל שערי קהיר מעירים את הלאומנות הערבית מתרדמתה. הרחוב סוער ורוגש ועולמה של המשפחה מתהפך.

הספר ארוג בחוטי צבע וניחוחות כובשים של יהדות מצרית אוריינטלית ששורשיה יונקים מתרבויות צרפת ובולגריה. זהו רומן היסטורי על מציאות אמיתית ואישית, רקמה אנושית חיה, מלאת הומור, חוכמת חיים וסוחפת עד העמוד האחרון.

fVzkvCROkdDAdCG

n8CJoF http://www.FyLitCl7Pf7kjQdDUOLQOuaxTXbj5iNG.com

jLGQvPjTeiLFHjWyEob

jythXx http://www.y7YwKx7Pm6OnyJvolbcwrWdoEnRF29pb.com

סיפור ישן

רומן עדין הנארג מקטעי פרוזה קצרים, ליריים, שמחברים יחד עבר והווה, זיכרון, חלום ומציאות. זהו סיפורה של אישה אחת (נערה אחת, ילדה אחת), שאינה חדלה להתבונן ולחוש את עולמה ברגישות ובעוצמה רבה.

הסיפור מגולל את קורותיה של משפחה במחצית הראשונה של המאה העשרים שחווה אובדן, עקירה והשתרשות מחדש. בתוך הסביבה הרוחשת רגשות עזים וקונפליקטים, אידה מקיימת עולם פנימי סוער שמוצא את מפלטו במלה הכתובה ובמוזיקה. היא נודדת עם בני משפחתה מדירה לדירה, ותנועתה משרטטת בכל פעם תמונה שונה של המלה "בית" כמרחב פיזי ונפשי.

המסע בין הבתים הוא גם מסע אל רחובותיה של תל-אביב הישנה - בין גלותיות לישראליות, בין קודש לחול, בין חיים חדשים לצלקות השואה.

את הספר "סיפור ישן" לא ניתן יותר להזמין דרך הוצאת רימונים משום שאזל.

משחקי חברה

קובץ סיפורים מקורי ובשל הפורש בפני הקורא מצג ישראלי עכשווי של מגוון דמויות, כולן נעות על קו התפר בין הנורמליות לבין השתלטות של מציאות פנימית, לעיתים הזויה או תלושה. ראופמן מצליחה לזקק את היומיומי ולייצר מקטעים שנונים ואף סאטיריים באופן שחושף קול מיוחד בספרות העברית החדשה.

YbxOyCniFa

Kv79Tr http://www.y7YwKx7Pm6OnyJvolbcwrWdoEnRF29pb.com

עוד בקטלוג הספרים


צרו עמנו קשר

השאירו את פרטיכם ונציגנו ישמחו
ליצור עמכם קשר בהקדםנבנה ע"י כתום